W minioną sobotę, tj. 27 kwietnia br. miał miejsce Wiosenny Festiwal Biegowy organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu. Impreza jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem biegaczy - w tej edycji Festiwalu wzięło udział ponad 200 zawodników przybyłych z różnych rejonów Polski, a nawet z zagranicy:
- XXIII Bieg Przełajowy na Grojec dla zawodników od 14 lat - 117 uczestników
- Biegi towarzyszące dla dzieci do 13 lat - 96 uczestników
Mimo lekkiego zachmurzenia o poranku dopisała słoneczna pogoda, tak więc na szczycie góry Grojec biegaczy powitał piękny widok na Żywiec i całą okolicę. Nie była to oczywiście jedyna nagroda za trud i wysilek wlożony w bieg - po wspólnym posiłku odbyla się uroczysta dekoracja zwycięzców. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor.
W klasyfikacji generalnej Biegu Głównego zwyciężyli
- wśród mężczyzn:
I miejsce - Bulik Witold (Gilowice)
II miejsce - Michulec Jacek (Żywiec)
III miejsce - Rakus Kornel (Kisielów)
- wśród kobiet:
I miejsce - Wiśniewska-Ulfik Dominika (Zabrze)
II miejsce - Celińska Anna (Bielsko-Biała)
III miejsce - Białorczyk-Jarzębowska Magdalena (Wilkowice)
(Szczegółowe wyniki znajdują się w pliku do pobrania)
W klasyfikacji wiekowej Biegu Głównego najlepsze czasy wśród mężczyzn osiągnęli:
- w kategorii M I (od 14 do 16 lat)
I miejsce – Mutwil Oliwier (Wodzisław Śląski)
II miejsce – Kijas Tomasz (Żywiec)
III miejsce – Babicki Maciej (Żywiec)
- w kategorii M II (od 17 do 19 lat)
I miejsce – Swat Nataniel (Chudów)
II miejsce – Babula Przemysław (Gliwice)
III miejsce – Motyka Michał (Leśna)
- w kategorii M III (od 20 do 29 lat)
I miejsce – Ulfik Rafał (Zabrze)
II miejsce – Byrtek Kamil (Zarzecze)
III miejsce – Młynarz Kamil (Łęcznowola)
- w kategorii M IV (od 30 do 39 lat)
I miejsce – Michulec Jacek (Żywiec)
II miejsce – Zatorski Witold (Urolanka)
III miejsce – Faron Robert (Zalesie)
- w kategorii M V (od 40 do 49 lat)
I miejsce – Bulik Witold (Gilowice)
II miejsce – Rakus Kornel (Kisielów)
III miejsce – Kosibór Krzysztof (Bielsko-Biała)
- w kategorii M VI (od 50 do 59 lat)
I miejsce – Magiera Janusz (Wodzisław Śląski)
II miejsce – Pytel Janusz (Sosnowiec)
III miejsce – Bierski Jan (Pogwizdów)
- w kategorii M VII (od 60 do 69 lat)
I miejsce – Radomski Zbigniew (Bielsko-Biała)
II miejsce – Figura Andrzej (Cięcina)
III miejsce – Cholewa Jan (Sucha Beskidzka)
- w kategorii M VIII (powyżej 70 lat)
I miejsce – Przybylski Bogusław (Warszawa-Falenica)
II miejsce – Tokarz Ignacy (Kraków)
III miejsce – Mróz Andrzej (Kęty)
(Szczegółowe wyniki znajdują się w pliku do pobrania)
W klasyfikacji wiekowej Biegu Głównego wśród kobiet najlepsze czasy osiągnęły:
- w kategorii K I (od 14 do 16 lat)
I miejsce – Kaputa Aleksandra (Bugaj)
II miejsce – Błachut Anna (Żywiec)
III miejsce – Krupnik Paulina (Lipowa)
- w kategorii K II (od 17 do 19 lat)
I miejsce – Frukacz Joanna (Żywiec)
- w kategorii K III (od 20 do 29 lat)
I miejsce – Wiśniewska-Ulfik Dominika (Zabrze)
II miejsce – Mieszczak Wioletta (Żywiec)
III miejsce – Sznapka Magdalena (Świętochłowice)
- w kategorii K IV (od 30 do 39 lat)
I miejsce – Celińska Anna (Bielsko-Biała)
II miejsce – Firek Aleksandra (Jordanów)
III miejsce – Bolechowska Dominika (Rabka Zdrój)
- w kategorii K V (powyżej 40 lat)
I miejsce – Białorczyk-Jarzębowska Magdalena (Wilkowice)
II miejsce – Gałuszka Halina (Porąbka)
III miejsce – Kupczak Bogusława (Brzuśnik)
(Szczegółowe wyniki znajdują się w pliku do pobrania)
Poza tym wyłoniono również 6 zawodników oraz 3 zawodniczki z Miasta Żywiec, którzy uzyskali najlepsze czasy wśród Żywczaków:
I – Michulec Jacek – 21:36.5
II – Mieszczak Marcin – 26:22.6
III – Stanisławski Kamil – 27:09.0
IV – Kijas Tomasz – 27:09.0
V – Babicki Maciej – 27:20.4
VI – Kocierz Piotr – 27:52.7
I – Frukacz Joanna – 28:09.04
II – Mieszczak Wioletta – 31:29.1
III – Piątek Małgorzata – 33:53.1
Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które mogły wykazać się sprawnością podczas biegów towarzyszących na 200, 600, 1000 oraz 2000 metrów. W poszczególnych grupach wiekowych wyłoniono pierwsze trzy miejsca:
- w grupie I chłopców (od 12 do 13 lat) w biegu na 2000 m
I miejsce – Paluch Dawid
II miejsce – Blecha Michał
III miejsce – Pietrasina Jarosław
- w grupie II chłopców (od 10 do 11 lat) w biegu na 1000 m
I miejsce – Kasprowski Konrad
II miejsce – Siwiec Paweł
III miejsce – Kopeć Stanisław
- w grupie III chłopców (od 8 do 9 lat) w biegu na 600 m
I miejsce – Hubczak Szymon
II miejsce – Szpak Orian
III miejsce – Golec Szymon
- w grupie IV chłopców (7 lat i mniej) w biegu na 200 m
I miejsce – Jaskółka Krzysztof
II miejsce – Seweryn Bartosz
III miejsce – Bolechowski Paweł
- w grupie I dziewcząt (od 12 do 13 lat) w biegu na 2000 m
I miejsce – Byrgiel Monika
II miejsce – Socha Izabella
III miejsce – Rakus Maria
- w grupie II dziewcząt (od 10 do 11 lat) w biegu na 1000 m
I miejsce – Prochownik Kaja
II miejsce – Gross Aleksandra
III miejsce – Duc Małgorzata
- w grupie III dziewcząt (od 8 do 9 lat) w biegu na 600 m
I miejsce – Gołek Aleksandra
II miejsce – Duc Weronika
III miejsce – Seweryn Julia
- w grupie IV dziewcząt (7 lat i mniej) w biegu na 200 m
I miejsce – Mrózek Ewa
II miejsce – Kleczyńska Marta
III miejsce – Miodońska Małgorzata
(Szczegółowe wyniki znajdują się w pliku do pobrania)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę oraz serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!