Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu | ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec | tel./fax (0-33) 861 47 01 | sekretariat@mosir-zywiec.pl | BIP MOSiR
Aktualności
01-09-2014

PUCHAR CENTRALNEJ EUROPY MODELI WODNOSAMOLOTÓW

Zwyciężył bezapelacyjnie Leszek Chodźko z Gliniszcza Wielkiego. Zwycięzca uzyskał I miejsce w obu kategoriach (A – waga modelu do2,5 kg, i B – waga powyżej2,5 kg).

II miejsce – również w obu kategoriach – uzyskał Marcin Janoszuk z Czarnej Białostockiej. III miejsce w kat. A zdobył Przemysław Danielec z Cieszyna, w kat. B natomiast Jarosław Stan z Warszawy.

To pierwsza edycja tego wyścigu – którego tradycja sięga 2007 roku - na Jeziorze Żywieckim. Patronat nad zawodami objął  Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, który – wraz z  Dyrektorem MOSiR Żywiec Pawłem Godzieszką - wręczał nagrody i dekorował zwycięzców. Impreza jest częścią szerszego eventu pt. "Puchar centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów". Skład jury: sędzia główny Bogdan Śliwa, oraz Remigiusz Blachura, Jarosław Kłusak, Mikołaj Wielebnowski, Dawid Śpiewak, Konrad Blachura i Piotr Łukasik.

Poza głównymi kategoriami, odbyła się również rywalizacja o nagrodę „za najlepszą wydrę” – zwyciężył Przemysław Danielec z Cieszyna.

Organizator: MOSIR Żywiec

Sponsor Główny: Galeria Lider

Partner: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu